برای اجرای نصب روی سقف ملزومات جانبی  خاصی مورد نیاز است. پایه سقفی ویدئو پروژکتور یکی از آنهاست که می بایست  با توجه به ارتفاع سقف انتخاب شود. مورد بعدی کابلهای رابط پروژکتور است.  این کابلها معمولا در پک دستگاه در اندازه های کوتاه و استاندارد موجودند  ولی برای نصب سقفی با کابلهای رابط نظیر RGB، HDMI و برق در اندازه های  مورد نیاز سفارش داده شوند. برای این منظور میتوانید با کارشناسان فنی شرکت  تماس بگیرید.

برای نصب  ویدئو پروژکتور به سقف ابتدا باید اندازه تصویری که لازم داریم را مشخص  کنیم. مثلا یک تصویر 70 اینچ که برای مدارس مناسب است ابعادی در حدود 1.1  در 1.4 متر دارد. بعد از اینکه جای تصویر را روی دیوار مشخص کردیم باید به  مدل ویدئو پروژکتور نگاه کنیم که از چه فاصله ای قابلیت نمایش 70 اینچ را  دارد ؟با دبی اینجا همراه باشید.

اکثر ویدئو پروژکتور های آموزشی از فاصله حدود 3 متر تصویری به اندازه 70 اینچ را نمایش میدهند. پس با  فاصله ای در حدود سه متر از دیوار باید ویدئو پروژکتور را به سقف متصل کرد.  برای اتصال ویدئو پروژکتور به سقف باید از پایه های مخصوص به اینکار  استفاده کرد. همه پروژکتور ها در پنل پشتی جای پیچ دارند.

نصب-پایه-ویدئو-پروژکتور

پایه های مخصوص اتصال پروژکتور به سقف از دو طرف امکان پیچ شدن دارند. 

لازم به ذکر  است چون برای اتصال ویدئو پروژکتور باید آن را برعکس کنید تصویر نمایش داده  شده رو پرده نمایش یا برد نیز برعکس است. برای حل این مشکل باید از قسمت  تنظیمات ویدئو پرژکتور تصویر را برعکس نمایید.